Vážení návštěvníci areálu hostivařského koupaliště,
rádi bychom Vás informovali o aktuální situaci ohledně sezóny 2021.

V současné době zde začínají práce spojené s přípravou území pro výstavbu nového bezpečnostního přelivu, který zvýší ochranu hráze vodního díla. Výstavba nového bezpečnostního přelivu pražské Hostivařské přehrady začne letos v červnu. Při ní nebude možné chodit po hrázi ani po cestě v jejím okolí na pravém břehu (naproti pláže). Stavba potrvá i v příštím roce a průchod bude opět zcela otevřený na jaře 2023. Upozorňujeme vás, že současná snížená, tzv. zimní hladina vody v přehradě zůstane po celou dobu stavby a v sezoně 2021 se nebude zvyšovat na letní úroveň. Stavbu zajišťuje Magistrát hl. m. Prahy.

Můžeme Vás však ubezpečit, že provoz celého koupaliště nebude z tohoto důvodu omezen a všechny služby a aktivity budou v provozu!  A i nadále k nám tedy zůstává přístup z několika stran – z Jižního města, Hájí a Hostivaře. A nejrychlejší spojení k hlavní bráně koupaliště je pořád autobusem na zastávky Selská (Košík), Wagnerova (Háje) nebo Jižní Město. Kromě MHD se k nám samozřejmě můžete dostat autem, pěšky nebo na kole.

Již jsme tedy začali pilně připravovat celý areál na otevření. Doufáme, že se v nejbližší době dozvíme termín pro otevření koupaliště na letošní sezónu v souvislosti s epidemiologickými opatřeními. V běžném režimu by platil termín pro start letní sezóny 1. května 2021. Uvidíme, zda vás v tomto termínu budeme moci přivítat. Držme si vzájemně palce.

Děkujeme za pochopení a budeme s vámi netrpělivě vyhlížet letní sluníčko a hlavně aktuální informace ohledně epidemiologické situace.