Červen, 2020

120617:0018:30S Vráťou Hláskem o výchově a vzdělávání

Více

Detaily akce

Zveme vás na jedinečnou besedu s Vráťou Hláskem na témata spojená s výchovou dětí, vzděláváním pro nové tisíciletí, sdíleným rodičovstvím..

Vstupné na akci je dobrovolné. Celý výtěžek akce půjde na účely Rodiny v klidu, z.ú.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a registrujte se ZDE.

Vratislav Hlásek patří mezi nejlepší české kouče, je autorem metody Osobní (re)Design, která využívá technik koučovacích rozhovorů, mentoringu a práce s tělem. Více jak 30 let pracoval s dětmi a mladými lidmi bez funkčního rodinného zázemí. Spolu se svou ženou Alžbětou Hláskovou se stali průkopníky pěstounské péče na přechodnou dobu v České republice, osobně poskytli tuto péči 18 novorozencům. Následně na to založili neziskovou organizaci Dobrá rodina, která má od svého počátku za cíl pomáhat zájemcům o pěstounskou péči na jejich cestě. Dnes tato organizace doprovází okolo 750 pěstounských rodin a poskytuje zázemí a péči více než 1200 dětem.
V současné době je Vráťa stále aktivní v jeho dvou nových projektech a to Institutu fyziologické socializace, jehož cílem je pochopit a vysvětlit, jak různé způsoby předávání sociálních návyků a návyky samotné ovlivňují zdravý vývoj člověka a naopak, jaký vliv mají fyzikální, biochemické, biologické a další procesy lidského těla na průběh socializace, a pak také v Rodině v klidu, která pomáhá rodičům pochopit, že na výchovu dětí nemusí a ani by neměli, být sami a šíří tak koncept komunitní výchovy a vzdělávání.
Vráťova profesní cesta ho dovedla ke zkoumání nejnovějších neurobiologických poznatků a moderních sebeuvědomovacích technik, které implementuje do svých metod. Jeho cílem je pomoci klientům objevit různá omezení v jejich způsobu přemýšlení o sobě, partnerství i ostatních věcech a dějích, aby si znovu nadesignovali svůj život a žili ho svobodně a podle svých představ. Mezi klienty Vratislava Hláska patřil řada výjimečně úspěšných lidí jako například podnikatel David Semerád, spoluzakladatel společnosti STRV, autor bestselleru Konec prokrastinace Petr Ludwig nebo herec a moderátor Johan Mádr a mnoho dalších.
Jednou z mnoha oblastí, ve které Vratislav Hlásek působí, je publikační činnost a autorská tvorba. Institut fyziologické socializace, který založil, vydal dvě publikace. První publikací je překlad knihy Budování citového pouta od Daniel A. Hughese. Druhou knihu, (Re)design rodiny pro 21. století, napsali se svou ženou. Obě knihy bude možné si po skončení akce koupit.

Na akci jsou vítané samozřejmě i děti !! Bohužel do areálu není umožněn vstup psím miláčkům.

Akce se uskuteční na louce v bezprostředním okolí Hostivařské přehrady, proto by bylo dobré mít něco na sezení na zemi. V případě špatného počasí máme připraven i vnitřní prostor.

Sraz bude 15 min. před začátkem akce u hlavní brány do areálu hostivařské přehrady. Není teď úplně jasné, jaké bude počasí a zda tak bude areál otevřen pro širokou veřejnost. V případě pozdějšího příchodu volejte : 774 976 002.

Čas

(Pátek) 17:00 - 18:30

Comments are closed.

X