Duben, 2022

100416:0018:00Flowing: Meditace v pohybu, emoce v těle, dech a tanec bez zraku

Více

Detaily akce

Cítili jste někdy prostor bez očí? Jaké to je vnímat své tělo jako prázdný prostor v plném okolí? Intuice začíná v našem těle a je rychlejší než myšlenka. Naše tělo je samostatná bytost, komunikuje s námi emocemi, napětím v těle, ale také radou. Pokud se naučíme více vnímat tělem namísto vizuální myslí, zrychlíme pocit učení a přirozeně zůstáváme ve flow – optimálním provedením čehokoli, od tance po boj.
Flowing je o pohybu a jeho podstatě, o vnímání prostoru kolem sebe i v nás. Flowing je o uvolnění těla, pocitů i emocí, uvolnění abychom se dotkli pohybu uvnitř nás. Tance myšlenek, obrazů, inspirace. A ten nechali vstoupit skrze naše tělo do tohoto světa.
Při Flowingu ovlivňujeme emoce a pocity v těle a vytváříme prostor pro jejich plynutí, nezadržování. Vracíme pozornost k prožitku těla.
Flowing je o odevzdání se, uvolnění kontroly myšlenek a přijímání pohybu jako podnětu z okolí. Flowing je o zážitku sebe tak trochu jinak.
A k čemu Vám takový Flowing může být?
Může to být chvíle, kdy necháte něco plavat…anebo také cesta poznání a učení se. O tom Flow je. Pro každého je to něco jiného. Pro každého je to jeho teď. Neustále se měnící. Neustále v pohybu.
FLOWING MÁ ČTYŘI PRAMENY
1. Vnímání jako brána – zavazujeme si oči, Jedná se o silně symbolický až rituální akt, kterým dáváme sami sobě podvědomě informaci, že vstupujeme právě do prostoru mimo její kontrolu. Do prostoru smyslů, mimo kontrolu obrazů, vzdálenosti a limit. Vstupujeme do říše pocitů, bytí a imaginace.
2. Dech jako bytí – používáme prvky dechu z pranaynamy a holotropního dýchání a postupně vstupujeme do stavu, kdy se stáváme dechem, který si obléká tělo.
3. Tělo jako prostor – vnímáme své tělo jako prostor, ve kterém se utváří pocity a podněty k pohybu. Tento prostor rozšiřujeme
4. Pohyb jako přijímání – vnímáme podněty okolí a země či doteků partnera
Akce je vhodná pro všechny bez ohledu na věk a fyzické dispozice.
Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se zaregistrovat na odkazu ZDE (kvůli umožnění plateb kartou, GDPR apod. využíváme registrační systém partnera ČKMA).

Čas

(Neděle) 16:00 - 18:00

Comments are closed.

X